BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, Türkiye, Katar ve Azerbaycan'ı ziyaret edecek

Güncel
Ozan Barış Erim
31 Mart 2021, 22:22
Ozan Barış Erim
31 Mart 2021, 22:22

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır’ın Türkiye, Katar ve Azerbaycan’ı ziyaret edeceği bildirildi. Bozkır’ın Türkiye’ye gerçekleştireceği ziyaret kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğani TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşecek.

Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır’ın, 1-12 Nisan 2021 tarihleri arasında Türkiye, Katar ve Azerbaycan’a ziyaret düzenleyeceği açıklandı. Ayrıca BM 75. Genel Kurul Başkanı Sözcüsü Brenden Varma, yaptığı açıklamada, Bozkır’ın Ankara ziyaretinde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşeceğini söyledi.

TBMM’DE KONUŞMA YAPACAK

Öte yandan küresel krizler, çok taraflılık ve BM sistemi hakkında TBMM’de konuşma yapacak olan Bozkır’ın Türkiye’deki BM ekibi ile de bir araya geleceğini belirtildi. Aynı zamanda Sözcü Varma, Bozkır’ın Hatay’a da bir ziyaret gerçekleştirerek Suriyeli mültecilerle de bir araya geleceğini ardından Katar ve Azerbaycan’a gideceğini kaydetti.