Birleşik Krallık eski Başbakanı Johnson: Ukraynalılar için ayağa kalkın!

Haberler
Filiz
21 Temmuz 2022, 15:00
Filiz
21 Temmuz 2022, 15:00

Birleşik Krallık eski Başbakanı Boris Johnson, parlamentoda veda konuşmasında yerine gelecek kişiye çağrı yaparak, “Ukraynalılar için, özgürlük ve demokrasi için ayağa kalkın” dedi. Rusya’nın saldırıları altında olan Ukrayna’ya en çok destek veren Avrupa ülkesi lideri olarak kaydedilen Johnson, “Başka bir ülkenin barbarlıktan kurtarılmasına yardımcı olduk. Görev büyük ölçüde tamamlandı” ifadelerini kullandı.

Birleşik Krallık’ın eski Başbakanı Boris Johnson, parlamentoda yaptığı veda konuşmasında Rusya’nın işgal saldırıları altındaki Ukrayna’ya da yer verdi. Eski Başbakan Johnson, Ukrayna’ya en çok destek veren Avrupa ülkesi lideri olarak kaydediliyor.

BORİS JOHNSON: UKRAYNALILAR İÇİN AYAĞA KALKIN!

Eski Başbakan Johnson, görevini teslim edeceği kişiye çağrıda bulunarak, “Ukraynalılar için, özgürlük ve demokrasi için ayağa kalkın” dedi. Johnson, Ukrayna’ya sağladığı desteği işaret ederek, Başka bir ülkenin barbarlıktan kurtarılmasına yardımcı olduk, yardımcı oldum. Doğruyu söylemek gerekirse bunlar, ayrılırken geride bırakmaya yeter şeyler. Görev büyük ölçüde tamamlandı.” dedi.

Ukrayna desteklerinden söz eden Johnson, Muhafazakar Parti grubundan alkış topladı. Birleşik Krallık, Rus saldırıları altındaki Ukrayna’ya ABD’den sonra en çok ekonomik, askeri yardım sağlayan ülke olarak yer alıyor.

“HASTA LA VİSTA BABY!”

Parlamentoda veda konuşması yapan Johnson’ın “Hasta la vista baby” (Görüşürüz bebeğim) sözleri ise dikkat çekti. Johnson’ın veda sözü, 1991 yapımı Terminatör:2 Kıyamet Günü’nde yer alan bir replik olarak biliniyor.