Birleşik Krallık Başbakanı Johnson, Ukrayna'yı ziyaret etti, Cumhurbaşkanı Zelenskıy ile görüştü

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
09 Nisan 2022, 22:39
Ayyıldız Huri Kaptan
09 Nisan 2022, 22:39

Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’i ziyaret etti, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ile görüştü.

Birleşik Krallık’ın, Ukrayna’ya toplamda 100 milyon sterlinlik Starstreak uçaksavar füzeleri ve 800 tanksavar füzenin yanı sıra kask, zırh ve gece görüşü araçları gibi ölümcül olmayan teçhizat göndereceklerini duyurmasının ardından bugün Ukrayna’ya sürpriz bir ziyaret gerçekleşti.

Ukrayna’nın Londra Büyükelçiliğinin Twitter hesabındanyapılan açıklamaya göre Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’i ziyaret ederek Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy (Volodımır Zelenski) ile görüştü. Büyükelçilik söz konusu görüşmeyi, bir fotoğraf paylaşarak “Sürpriz” ifadesiyle duyurdu.

BİRLEŞİK KRALLIK BAŞBAKANI UKRAYNA CUMHURBAŞKANI ZELENSKIY İLE BAŞ BAŞA GÖRÜŞTÜ

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Sıbiga (Andriy Sybiha) ise Facebook hesabından Johnson ile Zelenskıy fotoğrafını paylaşarak, “Boris Johnson’ın Kıyiv ziyareti, Başkan Zelenskıy ile baş başa görüşmeyle başladı. Birleşik Krallık; Ukrayna’nın savunma desteğinde lider, savaş karşıtı koalisyonda lider ve Rus saldırgana yaptırımlarda lider.” dedi.

Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy birlikte başkent Kıyiv sokaklarında gezdi ve Semavi Yüz Kahramanı anıtını ziyaret etti.