Biden, Rus petrolünü, Rusya ve Belarus ile ticaretini hedef alan yaptırım tasarılarını imzaladı

Ekonomi
qha muhabir
09 Nisan 2022, 19:21
qha muhabir
09 Nisan 2022, 19:21

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Rusya ve Belarus ile normal ticari ilişkilerini askıya alan ve Rusya’dan enerji ithalatını yasaklayan iki yasa tasarısını imzaladı.

Beyaz Saray, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın 8 Nisan 2022 tarihinde Rusya ile Belarus’a yeni yaptırımlar getiren ve Rusya’dan enerji ithalatını yasaklayan iki yasa tasarısını imzaladığını duyurdu.

Tasarıların biri, Rusya ve Belarus ile normal ticari ilişkileri askıya alarak bu ülkeleri, ithalatta daha yüksek gümrük vergileri koyarak cezalandırıyor. Diğeri ise petrol, kömür ve doğal gaz dahil olmak üzere Rusya’dan enerji ithalatını yasaklıyor.

İki tasarı, ABD Senatosu tarafından bir önceki gün oybirliğiyle kabul edilmişti.

PUTİN’İN KIZLARI DAHİL KREMLİN’E BAĞLI ÇOK SAYIDA KİŞİYE YAPTIRIM

Ukrayna’nın Buça (Bucha) kentinde ortaya çıkan korkunç görüntülerin ardından bu haftanın başlarında Biden yönetimi, Rusya ve Putin’in üzerindeki ekonomik baskıyı artırmak amacıyla Rusya’nın en büyük finans kurumlarına ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in iki yetişkin kızı da dahil olmak üzere Kremlin’e bağlı bir dizi kişiye ek yaptırımlar getirildiğini duyurmuştu.