Bakan Çavuşoğlu, Uruguay'daki Ermeni yanlısı protestoculara "bozkurt" işaretiyle yanıt verdi

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
24 Nisan 2022, 10:39
Ayyıldız Huri Kaptan
24 Nisan 2022, 10:39

Türkiye’nin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 6 ülkeyi kapsayan Latin Amerika turunun ilk ayağı Uruguay’da, resmi temaslarda bulunarak Türkiye’nin Montevideo Büyükelçiliği açılış törenine katıldı. Bakan Çavuşoğlu, büyükelçilik önünde toplanan ve Ermenistan bayrakları sallayarak Türkiye ve Azerbaycan karşıtı sloganlar atan bir grup Ermeni provokatöre “Bozkurt” işareti ile yanıt verdi.

Türkiye’nin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Latin Amerika ziyaretleri kapsamında dün Uruguay’a resmi ziyarette bulundu. Uruguay’ın başkenti Montevideo’da iki önemli belgeye imza atan Çavuşoğlu, iki ülke arasında Karşılıklı Yatırımların Güçlendirilmesi Anlaşması ve Serbest Ticaret Anlaşması İstikşafi Görüşmelerine Dair Referans Belgesi’nin imzalanmasının ardından Uruguay Dışişleri Bakanı Francisco Bustillo ile ortak bir basın toplantısı yaptı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Uruguay’daki resmi ziyareti sırasında Türkiye’nin Montevideo Büyükelçiliğinden çıkarken, Ermenilerin her yıl “katliamın yıl dönümü” diyerek andığı 24 Nisan Ermeni Tehciri’nin yıl dönümü arifesi, Türkiye ve Azerbaycan karşıtı sloganlar atan bir grup Ermeni provokatör ile karşılaştı. Çavuşoğlu’nun, Ermeni provokatörlere “Bozkurt” işareti ile yanıt verdiği anlar gündem oldu.

24 NİSAN ÖNCESİ TÜRKİYE VE AZERBAYCAN KARŞITI SLOGANLAR

Bakan Çavuşoğlu, Türkiye’nin Montevideo Büyükelçiliğinden çıkış yaptığı sırada protestoya maruz kaldı. Büyükelçiliğin karşısındaki parkta toplanan bir grup Ermeni protestocu, Türkiye ve Azerbaycan karşıtı sloganlar attı.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NDAN ERMENİ PROVOKATÖRLERE “BOZKURT” İŞARETİ

Büyükelçilikten çıktıktan sonra aracına binen Bakan Çavuşoğlu, slogan atan protestoculara “Bozkurt” işareti yaparak yanıt verdi.