Bakan Çavuşoğlu, New York'ta BM toplantısı öncesi KKTC'li mevkidaşı ile görüştü

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
19 Eylül 2021, 23:46
Ayyıldız Huri Kaptan
19 Eylül 2021, 23:46

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM görüşmeleri öncesi KKTC’li mevkidaşı Tahsin Ertuğruloğlu ile bir araya geldi. Kıbrıs Türk halkının egemen eşitliği ve eşit uluslararası statüsünün bir an evvel tescil edilmesi gerektiğini vurgulayan Çavuşoğlu, “Omuz omuza yürümeye devam.” dedi.

Birleşmiş Milletler’in (BM) 21 Eylül’de 76’ncısını gerçekleştireceği üst düzey katılımlı Genel Kurulu Görüşmelerine katılmak üzere New York’ta bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile görüştü. KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile görüşmenin ardından Twitter’dan paylaşımda bulunan Çavuşoğlu, “BM Genel Kurul görüşmeleri öncesinde kıymetli ağabeyim KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’yla istişarede bulunduk. Kıbrıs Türk halkının egemen eşitliği ve eşit uluslararası statüsü bir an evvel tescil edilmeli. Omuz omuza yürümeye devam.” ifadelerini kullandı.

Sayın Bakanımızın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Tahsin  Ertuğruloğlu'yla görüşmesi, 11 Ocak 2021 / T.C. Dışişleri Bakanlığı