Bakan Çavuşoğlu'ndan Rusya-Ukrayna krizi açıklaması: Gerginlik devam ediyor ve ciddi, temaslarımızı sürdüreceğiz

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
20 Ocak 2022, 21:25
Ayyıldız Huri Kaptan
20 Ocak 2022, 21:25

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rusya-Ukrayna gerginliğe ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, gerilime dair “NATO-Rusya ve ABD-Rusya arasındaki diyalog bu konuda belirleyici olacak.” ifadelerini kullandı. Gerginliğin devam ettiğini ve durumun ciddi olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Bizler de temaslarımızı sürdüreceğiz. Amaç, gerginliğin azaltılması.” dedi.

Türkiye’nin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, Rusya-Ukrayna krizine dair ise “NATO-Rusya ve ABD-Rusya arasındaki diyalog bu konuda belirleyici olacak.” diye konuştu.

Öte yandan Çavuşoğlu, NATO’nun, Rusya’ya sözlü cevap verdiğini, Rusya’nın tekliflerine karşı yazılı cevap vereceğini ifade etti. Ayrıca Cenevre’de, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın bir araya geleceğini belirterek, “Gerginlik devam ediyor ve durum ciddi. Bizler de temaslarımızı sürdüreceğiz. Amaç, gerginliğin azaltılması.” dedi.