Bakan Çavuşoğlu; Karadağ, Arnavutluk, ve Bosna Hersek Dışişleri Bakanlarıyla görüştü

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
17 Haziran 2021, 12:55
Ayyıldız Huri Kaptan
17 Haziran 2021, 12:55

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu; Karadağ, Arnavutluk, ve Bosna Hersek Dışişleri Bakanlarıyla görüştü. Görüşmede, ülkeler arası anlaşmalar ele alınırken, Bakan Çavuşoğlu, Karadağlı mevkidaşı ile görüşmelerinin ardından protokol konularına ilişkin mutabakat zaptı imzaladı.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün Antalya’da Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı Olta Xhaçka, Karadağ Dışişleri Bakanı Djordje Raduloviç ve Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkovic ile bir araya geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter hesabından Arnavut ve Karadağlı mevkidaşlarıyla yaptığı görüşmelerine ilişkin fotoğraflara yer verdi. Bakan Çavuşoğlu, bugün gerçekleştirilecek Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Dışişleri Bakanları Toplantısı marjında Antalya’da, Arnavut ve Karadağlı mevkidaşlarıyla birlikte ve ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Arnavutluk, Karadağ ve Bosna Hersek Dışişleri  Bakanlarıyla görüştü - Son Dakika Haberler

KARADAĞ İLE MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

Çavuşoğlu ile Karadağ Dışişleri Bakanı Raduloviç’in görüşmesinin ardından protokol konularına ilişkin mutabakat zaptı da imzalandı. Diğer yandan Çavuşoğlu, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Turkovic ile görüşmesinde iş birliği alanlarını ve bölgesel gelişmeleri ele aldıklarını da ifade etti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Arnavutluk, Karadağ ve Bosna Hersek Dışişleri  Bakanlarıyla görüştü - Sputnik Türkiye