Avrupa Komisyonu Başkanı: Ukraynalıların cesareti, saygı ve hayranlık uyandırıyor

Güncel
qha muhabir
03 Haziran 2022, 14:05
qha muhabir
03 Haziran 2022, 14:05

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı haksız savaşın 100’üncü gününde, Ukraynalıların cesaretine ilişkin saygı ve hayranlığını ifade etti. Leyen, Avrupa Birliğinin (AB) Ukrayna’nın yanında olduğunu belirtti.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Ukrayna-Rusya savaşının 100. günü olan 03 Haziran 2022 tarihinde Twitter üzerinden Ukrayna’ya destek ifadeleri içeren bir paylaşımda bulundu. Paylaşımında, 100 gün önce Rusya’nın tamamen haksız yere Ukrayna’ya savaş açtığını belirten Başkan Leyen “Ukraynalıların cesareti saygı ve hayranlık uyandırıyor. AB her zaman Ukrayna’nın yanında” ifadelerini kullandı. Leyen ayrıca, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bugün AB’nin Ukrayna’ya yönelik mevcut ve gelecekteki desteklerini görüşeceklerini dile getirdi.

“100 GÜN ÖNCE RUSYA BİZİ YOK EDECEKTİ, HALEN DİK DURUYORUZ”

Ukrayna hükumetinin resmi Twitter hesabından bugün yapılan bir paylaşımda ise “100 gün önce Rusya bizi birkaç gün içinde yok etmeyi hedefliyordu. Bugün dik durmaya ve işgalcileri yok etmeye devam ediyoruz. Ukrayna’yı desteklemeye devam edin!” ifadelerine yer verildi.