ABD Başkanı Biden: Putin Ukrayna'yı işgal edemeyecek

Güncel
Manas
08 Mart 2022, 22:35
Manas
08 Mart 2022, 22:35

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal saldırıları hakkında “Bu saldırının getireceği ölüm ve yıkımın tek sorumlusu Rusya’dır. ABD ve müttefikleri birlik ve kararlılıkla karşılık verecektir” açıklamasında bulunan ABD Başkanı Joe Biden, bu kararını sürdürerek, işgalci Rusya’ya yönelik yaptırımları uygulamaya devam ediyor. ABD Başkanı Biden, bu kez Putin rejiminin gün geçtikçe zayıfladığını dile getirerek, “Ukrayna asla Putin tarafından ele geçirilemeyecek. Bir şehri ele geçirebilir, ancak tüm ülkeyi ele geçiremez.” ifadelerini kullandı.

İşgalci Rus ordusunun 24 Şubat’tan bu yana Ukrayna’ya aralıksız saldırmasının ardından başta ABD ve AB olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinden kınama ve tepkiler gelmeye devam ediyor. ABD Başkanı Joe Biden, 8 Mart 2022 tarihinde yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’yı asla yenemeyeceğini dile getirdi. Öte yandan Rusya’dan petrol ithalatını yasakladığını duyurdu.

ABD'den son dakika Rusya açıklaması: Yeni yaptırım için hazırlıklar  başladı! - En Son Haberler

BİDEN: PUTİN, UKRAYNA’YI ELE GEÇİREMEYECEK

ABD Başkanı Joe Biden, “Ukrayna asla Putin tarafından ele geçirilmeyecek. Putin bir şehri ele geçirebilir, ancak tüm ülkeyi ele geçiremez.” ifadesini kullandı. Ayrıca Biden, ABD Kongresi’ni Ukrayna’yı desteklemek için 12 milyar dolarlık bir paketi onaylamaya çağırdı. Öte yandan ABD, son olarak yaptırımlar kapsamında, Rusya’dan petrol ithalatını yasakladı.