82 askere FETÖ gözaltısı

Güvenlik
Aydın TaşQHA Türkçe Yayın Yönetmeni
03 Mayıs 2019, 11:08
Aydın TaşQHA Türkçe Yayın Yönetmeni
03 Mayıs 2019, 11:08

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanması soruşturması kapsamında Ankara merkezli yürütülen soruşturmada Jandarma Genel Komutanlığında 48’i muvazzaf, 53 astsubay ve Deniz Kuvvetlerinde görev yapan bir albay ve 14’ü muvazzaf olmak üzere 29 astsubay hakkında gözaltı kararı verildi. 

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDA OPERASYON

Anadolu Ajansının abonelerine servis ettiği habere göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, jandarma bünyesindeki FETÖ’nün mahrem imamları ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı ankesörlü telefonlar ile periyodik ve ardışık arama soruşturmasında 53 astsubay hakkında gözaltı kararı alındığı bildirildi.

Şüphelilerden 48’inin görevde olduğu belirtilen açıklamada, gözaltı işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sürdüğü ifade edildi.

DENİZ KUVVETLERİNDE OPERASYON

Operasyonların diğer adresi ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığıydı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki FETÖ yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, biri albay, diğerleri astsubay rütbesinde olmak üzere 29 asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda şüphelilerden 26’sı gözaltına alındı.

Zanlılardan 14’ünün görevde olduğu, diğerleri hakkında FETÖ soruşturmaları nedeniyle idari işlem uygulandığı öğrenildi.