PKK'nın maket uçaklı saldırı planını Mehmetçik engelledi!

20 Ağustos 2020, 22:18

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 20 Ağustos 2020 tarihinde, terör örgütü PKK’nın Irak’ın kuzeyinde bulunan üs bölgesine saldırı girişiminde bulunduğunu açıkladı. Bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristler, bomba yüklü 2 maket uçakla, TSK’ya ait askeri üsse saldırı girişiminde bulundu.

Irak’ın kuzeyinde bulunan askeri üsse saldırı girişiminde bulunan bomba yüklü 2 maket uçak, Mehmetçiğin dikkati sayesinde erkenden fark edildi ve düşürüldü.

KAHRAMAN MEHMETÇİĞİN DİKKATİ SALDIRIYI ÖNLEDİ

MSB, sosyal medya hesabından konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Terör örgütü PKK’nın Irak kuzeyindeki saldırı girişimi başarılı bir müdahale ile önlendi. Bölgedeki bir üs bölgemize saldırı girişiminde bulunan bomba yüklü 2 adet maket uçak, Kahraman Mehmetçiğin dikkati sayesinde fark edilerek düşürüldü.” diye bildirildi.

KUZEY IRAK’TA BULUNAN PKK KAMPLARI

PKK’nın Kuzey Irak’ta Kandil, Hınerek, Hakurk, Metina, Gare gibi kampları bulunuyor. Bunlara göre daha küçük kamplar ise Avaşin Basyan, Haftanin, Nazdur’da bulunuyor. Ancak PKK’nın yapısı gereği tüm silahlı kadrosu bu kamplarda bulunmuyor. Kamplarda ortalama 20 ile 80 kişi yer alıyor. PKK’nın bu bölgedeki asıl hakimiyeti de Irak sınırı içinde dağınık olan irili ufaklı küçük kamplar üzerinden sağlanıyor.

IRAK
PKK
Terörle Mücadele
Türkiye
Bunlara da bakın: