PKK sempatizanları Norveç'te bebek bulunan araca saldırdı!

27 Ekim 2019, 11:22

Norveç’in başkenti Oslo’da içinde küçük bir bebek olan Türk ailenin aracına PKK yandaşları saldırıda bulundu.

Türkiye Oslo Büyükelçiliği’nin önünde Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek için giden Türk vatandaşlarına, gösteriden döndüğü sırada PKK sempatizanları tarafından gerçekleştirilen saldırıların görüntüleri ortaya çıktı. Anadaolu Ajansı’nın (AA) tarafından servis edilen görüntülere göre, PKK yandaşları, içinde küçük bir bebek bulunan araca taş ve sopalar ile saldırması görüntülere yansıdı.

İKİ PKK’LI SEMPATİZAN GÖZALTINA ALINDI

Norveç polisi, saldırganları güçlükle engelleyebildi. Ardından, PKK yandaşlarını olay yerinden uzaklaştırmak için biber gazı kullanan Norveç polisi, 2 PKK sempatizanını gözaltına aldığını açıkladı.

“TÜRK BAYRAĞINI GÖRÜNCE BEBEĞİME RAĞMEN ACIMADILAR!”

Hain saldırının gerçekleştiği araçta bulunan Tuğba Kökyer ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “PKK’lılar tarafından neredeyse arabamızda öldürülüyorduk. Arabadaki Türk bayrağını görünce küçük bebeğime rağmen acımadan darbettiler.”  dedi.

OSLO EMNİYETİ: SALDIRILAR PARK HALİNDEKİ ARAÇLARA OLDU!

Oslo Emniyet Müdürlüğü ise olaydan sonra yaptığı açıklamada, saldırının park halindeki araçlara olduğu ve polisin güvenlik önlemleri alarak saldırının büyümeden önlendiğini ifade etti.

BARIŞ PINARI HAREKATI’NA DESTEK GÖSTERİSİ YAPILMIŞTI

Norveç Türk Dernekleri Federasyonu, bağlı dernekler ve Türk sivil toplum örgütleri tarafından, Türkiye’nin Oslo Büyükelçiliği önünde Barış Pınarı Harekatı’na destek gösterisi düzenlenmiş ve eylemin ardından terör örgütü PKK sempatizanları, gösteriden dönenlere saldırmıştı.

Bunlara da bakın: