Perinçek'ten yeni hezeyan: Türkiye'nin Kırım politikasına dil uzattı!

Haberler
Mehmet Berk Yaltırık
15 Mayıs 2019, 17:30
Mehmet Berk Yaltırık
15 Mayıs 2019, 17:30

Rusya ve Çin’in baskı politikalarını destekleyen açıklamalarıyla dönem dönem gündeme gelen Doğu Perinçek, yıllardır işgal altında sıkıntılarla boğuşan Kırım’ın Rusya’ya ait olduğunu iddia etti.

Uygur Türkleri hakkında da çeşitli ithamlarda bulunup Çin’in zulüm ve asimilasyon politikalarını aklayan Perinçek, kendisini sözde Kırım uzmanı gibi gösteren Rus propaganda medyalarından Komsomolskaya Pravda’ya verdiği beyanatlarda Türkiye’nin Kırım politikasına dil uzattı.

Perinçek, Ukrayna ve batının güya Kırım Tatarları üzerinden gerilim çıkardığını iddia ederek, Türkiye’nin Kırım’ı Rus toprağı(!) olarak tanımasının zamanının geldiğini ileri sürdü.

İşgal altındaki yarımadada keyfi takibatlara, gözaltılara maruz kalan, sağlıkları tehlike altında bulunan, akrabaları kaçırılan Kırım Tatarlarının acılarını görmezden gelen Rus destekçisi Perinçek, işgalci Rusya’nın “özgürlük getirdiğini”(!) iddia etti.

Perinçek son olarak, Türkiye’nin de Kırım’ın hukuksuz işgalini kabul etmesi gerektiğini öne sürerek, ulusal politikaların aleyhinde görüşler beyan etti.