Pençe- Kartal Operasyonu kapsamında 81 hedef imha edildi!

15 Haziran 2020, 10:02

Irak’ın kuzeyinde yer alan terör örgütü hedeflerine yönelik Pençe-Kartal Operasyonu düzenlendi. Düzenlenen operasyonda önceden belirlenen 81 hedefin imha edildiği açıklandı.

TERÖR YUVALANMALARINA HAVA SALDIRISI

Operasyona ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk’taki terör hedeflerine Pençe- Kartal Operasyonu’nun düzenlediği bildirildi.

Açıklamada, “Pençe-Kartal Operasyonu ile ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ait barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan 81 hedef imha edilmiştir. Uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.” bilgisi paylaşıldı. 

“OPERASYONLAR KARARLILIKLA DEVAM EDECEKTİR”

Terör örgütünün bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirildiği belirtilen açıklamada, “Harekatın planlama ve icrasında sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunması konusunda azami hassasiyet gösterilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.” diye kaydedildi.

AKAR PİLOTLARI TEBRİK ETTİ

MSB Bakanı Hulusi Akar ise operasyona katılan pilotları tebrik etti. Akar konuyla ilgili açıklamasında, “Terör yuvaları yerle bir edildi. Ülkemize, milletimize, üs bölgelerimize saldırı planlayan terör yuvaları, teröristlerin başlarına yıkıldı.” dedi.


Terörle Mücadele
Türkiye