Pençe Harekatı kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi

26 Ekim 2019, 10:46

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-3 Harekatı kapsamında sürdürülen operasyonda, 4 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığının yaptığı yazılı açıklamaya göre, Pençe-3 Harekatı’nın Irak’ın kuzeyinde planlandığı gibi başarıyla devam ettiği, PKK’ya ait terörist, silah, mühimmat, sığınak ve barınakları arama-tarama ve imha çalışmalarının sürdürüldüğü açıklandı.

PKK’NIN KIŞ HAZIRLIĞINA DARBE

Haftanin bölgesinde kışa hazırlık yaptığı belirlenen bölücü terör örgütü PKK üyelerine, komandolar tarafından “teslim ol” çağrısı yapıldı. Yapılan teslim ol çağrılarına ateş ile karşılık veren teröristlere gerçekleştirilen operasyonda 4 PKK’lı etkisiz hale getirildi.

KOMANDOLARA KORUCU VE HAVA DESTEĞİ

Komandoların temas araması faaliyetlerinin daha geniş bir alanı kapsayacak şekilde genişletildiği, güvenlik korucuları ve taarruz helikopterlerinin de operasyona destek verdiği kaydedildi.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonlarda, ele geçirilen silah ve mühimmat ise şöyle sıralandı:

“Şarjörleri ve mühimmatlarıyla birlikte M16 silah, 4 adet AT4 lançer, 4 adet Kalaşnikof, 1 adet RPG-7, 6 adet RPG-7 antitank mühimmatı, 5 adet RPG-7 sevk fişeği, 21 adet el bombası, 6 adet termal kıyafet, 3 adet hücum yeleği, Go-Pro kamera, bir ses kayıt cihazı, pil bloğu, 400 adet 5×55 mühimmat, 26 adet şarjör.”

Bunlara da bakın: