Paşinyan, hezimeti canlı yayında itiraf etti!

Güncel
Ozan Barış Erim
15 Ekim 2020, 16:47
Ozan Barış Erim
15 Ekim 2020, 16:47

İnsani ateşkese rağmen sivillere saldırmaya devam eden Ermenistan, büyük kayıplar vermeye devam ediyor. Ermenistan’ın devam ettirdiği saldırılarında uğradığı yenilgi, Başbakan Nikol Paşinyan tarafından kabul edildi.

Paşinyan, dün akşam televizyondan yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, Ermeni güçlerinin cephede ağır kayıplar verdiğini açıklayarak birliklerinin hem kuzey hem de güney yönlerinde geri çekilmek zorunda kaldığını itiraf etti. Açıklamasında çatışmalardaki durumu Çok ciddi olarak nitelendiren Paşinyan Ermeni güçlerine birlik çağrısı da yaptı.

İLGİLİ HABER: AZERBAYCAN ORDUSU, ERMENİSTAN’IN FÜZE SİSTEMLERİNİ İMHA ETTİ!

ERMENİSTAN GERİ ÇEKİLDİ

Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise bu sabah yaptığı açıklamada, Ermenistan’ın, Azerbaycan ordusu karşısında cephenin bazı yerlerinde geri çekildiğini ifade etti. Bakanlık; Ağdere, Ağdam, Fizuli, Hadrut ve Cebrayıl bölgelerinde çatışmaların devam ettiğini ifade etti. Açıklamada, Ermenistan’ın gece boyunca saldırmaya devam ettiği ve Azerbaycan Ordusu’nun karşılık vermesi üzerine bazı yerlerde Ermenilerin geri çekilmek zorunda kaldığı belirtildi.

İLGİLİ HABER: MÜSLÜMAN, ORTODOKS VE YAHUDİ DİN ADAMLARI, ERMENİSTAN’IN SALDIRILARINI KINADI

ERMENİ ASKERİ KAYIPLARININ BİLANÇOSU 

Azerbaycan ordusunun Ermeni askeri birliklerinin saldırılarına verdiği karşılık sonucunda; iki T-72 tankı, bir Tor-M2KM karadan havaya füze (SAM), dört BM-21 Grad MLRS, bir D-20, Bir D-30 ve iki D-1 top obüsünün yanı sıra düşmanın birkaç İHA ve askeri aracı imha edildi.

İLGİLİ HABER: AZERBAYCAN ORDUSU 8 KÖYÜ DAHA ERMENİSTAN İŞGALİNDEN KURTARDI

ERMENİLER YAKIT SIKINTISI ÇEKİYOR 

Cepheden gelen bilgilere göre işgal altındaki topraklarda geçici olarak bulunan Ermenistan silahlı kuvvetleri ve teçhizatı ciddi şekilde tahrip edildi ve hasar gördü. Savunma Bakanlığı, Ermeni askeri birliklerinin askeri teçhizat ve yakıt sıkıntısı yaşadığını ifade edildi.