Paris’te PKK’nın katılımıyla Ermenistan’a destek gösterisi

Güncel
Ozan Barış Erim
19 Ekim 2020, 14:29
Ozan Barış Erim
19 Ekim 2020, 14:29

Fransa’nın başkenti Paris’te Ermeniler, Azerbaycan’ın topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyona karşı terör örgütü PKK’nın da katıldığı bir gösteri düzenledi.

Fransa’daki Ermeni Örgütleri Koordinasyon Konseyi (CCAF) tarafından organize edilen protestoda, Invalides Meydanı’nda bugün toplanan göstericiler, Azerbaycan’ın Ermenistan’ın saldırılarına karşı meşru müdafaa hakkını kullanmasını protesto etti. Terör örgütü PKK yandaşları da ellerinde Ermenistan bayrağı ve örgüte ait bez parçalarını alarak protestoya katıldı.

İLGİLİ HABER: KARABAĞ’DA ERMENİSTAN İÇİN SAVAŞAN PKK’LI TERÖRİSTLERİN TELSİZ KONUŞMALARI ORTAYA ÇIKTI!

KÜSTAH BAŞKAN, KARABAĞ’IN ERMENİSTAN TOPRAĞI OLARAK KABUL EDİLMESİNİ İSTEDİ

Gösteride, PKK’ya ait bez parçalarının Fransa, Avrupa Birliği (AB), Ermenistan ve Yunanistan bayraklarıyla yan yana olması dikkat çekti. CCAF yetkilileri, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u, Ermenistan’ı yalnız bırakmakla suçlayarak Dağlık Karabağ’ın Ermenistan toprağı olarak tanınmasını istedi. CCAF yetkilileri, Ermenilerin bölgenin en medeni milleti olduğunu ileri sürerek Ermenistan’ın feminizm, demokrasi ve medeniyetin en büyük koruyucusu olduğunu iddia etti.

TÜRKİYE’YE MÜDAHALE ÇAĞRISI

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev karşıtı slogan atan göstericiler, uluslararası topluma Azerbaycan ve Türkiye’ye müdahale çağrısında bulundu. Göstericiler, protestonun sonunda polis eşliğinde Elysee Sarayı’na doğru yürüyüşe geçti.