Paris Açık 2022 Karate Turnuvası'nda Ukraynalı sporcu Terlyuga birinciliği elde etti

Haberler
_QHA Ankara
28 Ocak 2022, 21:50
_QHA Ankara
28 Ocak 2022, 21:50

Paris Open 2022 Karate Turnuvası Fransa’nın başkenti Paris’te sona erdi. Ukrayna takımı bu yarışmalarda aynı anda dört madalya birden kazandı. Turnuvada Ukraynalı karate sporcular damgasını vurdu. Anjelika Terlyuga, 55 kilograma kadar ağırlık kategorisinde altın madalya kazandı.

Fransa’da 21-23 Ocak 2022 tarihlerinde, Paris Open 2022 Karate Turnuvası düzenlendi. Turnuvada dünyanın çeşitli ülkelerinden sporcular katıldı. Paris’te Ukraynalılar dört madalya kazandı. Ukrayna’dan katılan karateci Anjelika Terlyuga, Paris Açık-2022 turnuvasında altın madalyayı kazandı. Turnuva genelinde Ukrayna milli takımı ikinci sırada yer aldı.

ANJELİKA TERLYUGA: 2022 SEZONU İNANILMAZ BAŞLADI

WKF Ranking

Paris’te düzenlenen karate turnuvasında birinciliği kazanan Ukraynalı milli sporcu Terlyuga, sosyal medya hesabından mutluluğunu dile getirerek, “2022 sezonu inanılmaz bir başlangıç ​​yaptı. Hedeflerime ulaşmak için çalışmaya devam ediyorum. Destekleri için herkese ve sponsorlarıma teşekkür ederim.” ifadesini kullandı.

Turnuva kapsamında Ukraynalı sporcu, son dövüşte Fransız kadın Tilla Levashe’yi (2:1) yendi. Anjelika’nın en yüksek standartta madalya kazanan tek Fransız olmayan atlet olması dikkat çekti.

Bir diğer sporcu Yulya Palaşevskaya, 50 kg’a kadar olan ağırlık kategorisinde gümüş madalya kazandı. Anita Seregina (61 kg’a kadar) ve Oleg Pasşenko’ya (75 kg’a kadar) bronz madalya verildi.

UKRAYNA MİLLİ TAKIMI FRANSA’DAKİ TURNUVADA İKİNCİ OLDU

Paris Open-2022 turnuvası, daha önce Premier Lig statüsünü kaybetmiş olan Fransa’da sona erdi. Ukrayna milli takımı madalya sıralamasında ikinci oldu. Ukraynalı sporcular dört madalya kazandı. Anjelika Terlyuga 55 kg’a kadar altın, Yulya Palaşevskaya 50 kg’a kadar gümüş, Anita Seregina 61 kg’a kadar bronz ve Oleg Pasşenko 75 kg kategorisinde özdül kazandı.