Oyuncu Will Smith Oscar Töreninde Chris Rock’a tokat attı!

Güncel
qha muhabir
28 Mart 2022, 09:44
qha muhabir
28 Mart 2022, 09:44

94. Oscar Akademi Ödül Töreninde dün gece, ünlü oyuncu Will Smith komedyen Chris Rock’a tokat attı. Törende sunuculuk yapan komedyen Rock, Will Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in saçlarını hedef alarak espri yaptı. Oyuncu Smith bu esprinin üzerine, “Karımın adını ağzına alma” dedi.

Oscar 94’üncü Akademi Ödül Töreni dün gece Kaliforniya’daki Dolby Tiyatrosunda gerçekleşti. Ödül töreninde sunuculuk yapan komedyen Chris Rock, gülerek, “Dua ediyorum, Will Smith kazansın” dedi. Ardından Will Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’e “Jada seni çok seviyorum. G.I Jane 2 için sabırsızlıkla bekliyorum” ifadelerini kullanarak şaka yaptı.

Rock’ın konuşmasının ardından Will Smith oturduğu yerden kalkarak sahneye geldi ve sunucu Chris Rock’a tokat attı. Sahneden öfkeyle ayrılan Smith, yerine otururken küfürler sarf etti.

WİLL SMİTH: KARIMIN ADINI AĞZINA ALMA!

Tokatın ardından şokunu atlatan Chris Rock, “Will Smith beni dövdü” ifadelerini kullanarak, “Dostum G.I Jane şakasıydı” dedi. Smith ise, oturduğu yerden “Karımın adını ağzına alma” diye bağırdı. Rock, bu ifadelerin ardından “Tamam” dedikten sonra, “Bu televizyon tarihi için muazzam bir geceydi” değerlendirmesi yaptı.

RAMİN SETOODEH: BU PLANLANMAMIŞTI, BU GERÇEK

Geceye damgasını vuran tokadın ardından Vanity Fair yöneticisi Ramin Setoodeh sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Setoodeh, “Bunun olması planlanmamıştı. Bu gerçek” ifadelerini kullandı.

WİLL SMİTH OSCAR AKADEMİDEN ÖZÜR DİLEDİ

Gecenin sonunda Will Smith, Oscar Akademiden ağlayarak özür diledi. Smith, “Akademi’den özür dilemek istiyorum, aday arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum. Bu güzel bir an” sözlerini sarf etti. Ancak Smith, Chris Rock’tan attığı tokat sebebiyle özür dilemedi. Smith açıklamasına, “Sanat, hayatı taklit eder. Ben çılgın bir baba gibi görünebilirim. Ama sevgi size çılgınca şeyler yaptırır” ifadelerini ekledi.

ESPRİ, G.I JANE FİLMİNDEN DOĞDU

G.I Jane ismi ABD’de kadın askerlere verilen bir isim olarak biliniyor. Ülkemizde de gösterime giren Jane’nin Zaferi filminde oyuncu Demi Moore, ABD Deniz Kuvvetlerine çok gizli operasyonlarda kullanılmak üzere alınan bir askeri canlandırıyordu. Moore, 1998 tarihli bu film için saçlarını kazıtmıştı. Rock Smith, Jada Pinkett Smith’in saçlarını bu filmle bağdaştırdı.