Türk bayrağını yırtan ırkçı milletvekiline Çavuşoğlu'ndan sert tepki!

30 Ocak 2020, 15:44

Brüksel’de düzenlenen Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulunda Türk bayrağını yırtma küstahlığını gösteren ırkçı Yunan milletvekilline Türkiye’den sert tepki geldi.

Dişişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sosyal medya hesabından, “Şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı, denize nasıl döktüğümüzü en iyi bu ırkçı kafalar bilir” şeklinde açıklamada bulundu.

Brüksel’de düzenlenen AP Genel Kurulunda Yunanistan’ın ırkçı vekili Loannis Lagos bir alçaklığa imza attı ve kürsüde Türk bayrağını yırttı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımla aşırı sağcı milletvekiline cevap verdi.

Bakan Çavuşoğlu, Twitter’dan yayınladığı mesajda şu ifadeleri verdi:

“Şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı, denize nasıl döktüğümüzü en iyi bu ırkçı kafalar bilir. Avrupa’nın şımarık, ırkçı çocukları hadlerini bilsin. Avrupa İslam karşıtlığı ve ırkçılığa artık dur demeli.”


“AP’NİN BU PALYAÇO HAKKINDA GEREKENİ YAPMASINI BEKLİYORUZ”

Ayrıca AP’nin ırkçı milletvekili ile ilgili gerekeni yapmasını beklediklerini belirten Çavuşoğlu, ırkçı milletvekili Lagos için “palyaço” benzetmesini kullanarak, “Bayrağımız her yerde şerefle dalgalanmaya devam edecek! AP’nin de bu palyaço hakkında gerekeni yapmasını bekliyoruz.” diye bildirdi.

Bunlara da bakın: