Oscar ödüllü aktör Sean Penn Rusya’ya karşı savaşmak istediğini söyledi

Güncel
qha muhabir
13 Nisan 2022, 16:41
qha muhabir
13 Nisan 2022, 16:41

Oscar ödüllü aktör, yönetmen Sean Penn, röportaj verdiği Hollywood Authentic dergisine Ukrayna’nın mücadele ettiği Rusya’ya karşı orduya girme istediğini dile getirdi. Sığınmacılara destek vermek ve işgal girişimini çekmek için Ukrayna’ya giden Penn, “Brentwood’dayken tek düşündüğüm Rusya’ya karşı silahlanmaktı” dedi.

Amerikalı, Oscar ödüllü ünlü aktör Sean Penn, Hollywood Authentic dergisine Ukrayna’nın Rusya’ya karşı mücadelesi ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy hakkında konuştu. Aktör Penn, işgalci Rusya’ya karşı Ukrayna’da savaşmak istediğini açıkladı.

SEAN PENN: BRENTWOOD’DAYKEN TEK DÜŞÜNDÜĞÜM RUSYA’YA KARŞI SİLAHLANMAKTI

Şubat ayında Ukrayna’ya giden ve Rusya’nın işgal girişimi hakkında Vice belgeselini çeken aktör, Ukrayna’ya tekrar dönmeyi düşündüğünü dile getirdi. Penn, “Ukrayna’daysanız savaşmak aklınızdan geçiyor” ifadelerini kullandı.

Oscar ödüllü aktör Penn, “Niyetim Ukrayna’ya dönmek. Ama ben aptal değilim, ne sunabileceğimden emin değilim. Geçen sefer Ukrayna’da daha uzun kalmamın tek olası nedeni, elimde tüfek olmasıydı. Bir yandan da nasıl bir yüzyılda yaşadığınızı düşünüyorsunuz. Geçen gün Brentwood’da bir benzin istasyonundaydım ve tek düşündüğüm Rusya’ya karşı silahlanmaktı” dedi.

SEAN PENN: BENCE ZELENSKIY, SAVAŞTA DOĞUMUNUN NEDENİNİ BULDU

Ukrayna’ya sığınmacılara destek vermek üzere Ukrayna’ya giden Penn, savaştan bir gün önce Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy (Volodimir Zelenski) ile görüşmüştü. Görüşmeye dikkat çeken Penn, “O anda olağanüstü bir cesaretle ayağa kalkması gereken bir adama bakmak beni derinden etkiledi. Bence doğumunun nedeni olan şeyi buldu” açıklamasında bulundu.

UKRAYNA CUMHURBAŞKANLIĞI OFİSİ SEAN PENN’E TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı Ofisi ise, aktör Penn hakkınad, “Yönetmen, şu anda Ukrayna’da olan tüm olayları kaydetmek ve dünyaya Rusya’nın ülkemizi işgali hakkındaki gerçeği anlatmak için özel olarak Kıyiv’e geldi. Sean Penn bugün Ukrayna’da Ukrayna’yı destekleyenler arasında. Ülkemiz, böyle bir cesaret ve dürüstlük için kendisine minnettardır” açıklamalarını yapmıştı.

SEAN PENN: UKRAYNALILARIN ÜLKELERİ İÇİN SAVAŞMAK ÜZERE BİRLEŞTİRMESİNİ ZELENSKIY’IN ELİNDEN ASLA ALAMAYACAKLAR

Aktör Penn, Ukrayna’nın Rusya’ya karşı mücadelesi hakkında için şu ifadeleri kullandı:

“Hepimizin en büyük resminden bahsettiğimizde, bir özlem olarak hayatımızın en büyük, en önemli insan grubu Ukrayna halkıdır. Rus istihbarat teşkilatları onların inatlarına ve direnişlerine bakmış olmalı ve ‘Ama devam edemez’ demiş olmalı. Pekala, kısa vadede, önümüzdeki birkaç hafta veya ay, hiç de fena değil. Evet, devam edecek. 2014’e geri dönün, çünkü o zamanlar dünyaya kim olduklarını gösterdiler. Ve böylece Winter on Fire’ı izlediğinizde, günümüze çok kolay bir geçiş.

Ukrayna’ya iki kez gittim. Mariupol’da bulundum. Ruslar tarafından inanılmaz bir şekilde saldırıya uğradığından beri, Kasım 2021’de Mariupol’da ön saflardaydım. Kıyiv’de, Lviv’de, aradaki her yerde zaman geçirdim. Ancak bizim için neyin önemli olduğunu anlamak için pasaporta bile ihtiyacınız yok sadece Winter on Fire’ı izleyin. 2014’teki insanlarla ilgili olabilir ama onlar her gün aynı insanlardı ve asla şimdiki kadar değil. Daha önce hiç olmadığı kadar birlikteler ve dediğim gibi, bu Zelenskıy’ın tarihi mirası çünkü bunu yapan adam o. Ukraynalıları ülkeleri için savaşmak üzere birleştirmesini ondan asla alamayacaklar”