Orman yangınları işe yaramadı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 kilometre yakına ulaştı!

05 Kasım 2020, 12:25

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Ermenistan işgali altındaki Karabağ’da topraklarını kurtarmaya devam ediyor. Şuşa’ya yaklaşan Azerbaycan ordusu, Hadrut ve Fuzuli istikametinden ilerleyerek Şuşa’yı güneyden kuşatmaya hazırlanıyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, ordunun Şuşa kent merkezi ile mesafesini 5 kilometrenin altına düşürdüğünü, Azerbaycan Özel Kuvvetleri’nin, Şuşa’nın güneyinde yer alan Daşaltı’na ulaştığını ifade etti. Daşaltın’da çatışmaların sert bir şekilde sürdüğü ve Azerbaycan’ın Şuşa ve çevresindeki Ermenistan mevzilerini ateş altına aldığı bildirildi.

AĞDERE’DEKİ ERMENİ ALAYINA DARBE

Çatışmalar ağırlıklı Terter, Ağdam, Hocavend, Zengilan ve Gubadlı yönlerinde devam ederken, Ağdere yönündeki Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin 5. Muhrip Alayı’na vurulan darbe sonucunda çok sayıda askeri personelin öldürüldüğü ve askeri araçların imha edildiği kaydedildi.

YÜZBAŞI ANDRO GRİKORYAN ÖLDÜRÜLDÜ

İmha edilen askeri araçlarda hayatını kaybedenler arasında, birliğin subayı Yüzbaşı Ando Grikoryan’ın da olduğu belirtildi. Ermenistan ordusuna ait iki T-72 tankı, üç D-30 obüsü, bir Zastava M-55 uçaksavarı, bir taktik İHA ve üç kamyonun imha edildiği, çok sayıda askeri personelin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

ASKERİ TEÇHİZATI BIRAKIP KAÇTILAR

Ermenistan güçlerinin cephenin bazı bölgelerinde personel ve askeri teçhizat kaybederek geri çekilmek zorunda kaldığı ifade edildi. Ermenistan’ın ise Terter, Ağcabedi kentlerine ait köyleri ve Tovuz ile Ağstafa kentlerinde bulunan mevzileri de ateş altına aldığı bildirildi.

Azerbaycan
Ermenistan
Karabağ
Şuşa
Bunlara da bakın: