"Onlar bizim kahramanlarımız, hiçbir zaman boyun eğmediler"

11 Mayıs 2020, 17:55

Kırım Haber Ajansı’nın (QHA) iki ayrı konukla iki ayrı konu ele aldığı 10 Mayıs 2020 tarihinde Kırım Saati canlı yayınına Saat 23.00’te, Kırım Tatar siyasi tutsak Server Mustafayev’in annesi Venera Mustafayeva konuk oldu.

KIRIM TATAR ANNELERİN ANNELER GÜNÜ VE RAMAZAN AYI BURUK GEÇİYOR

Anneler günü dolayısıyla Kırım Saati canlı yayın konuğu olan Kırım Tatar siyasi tutsak Server Mustafayev’in annesi Venera Mustafayeva, çocukları hapishanelerde tutulduğu için annelerin yüreklerinin yandığını ve günlerinin çok buruk geçtiğini kaydetti.

KIRIM TATARLARININ DESTEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR

Anne Mustafayeva, çocukları yanında olamasa da Kırım Tatarlarının her zaman yanlarında olup, kendilerine destek olduklarını ve yardım ettiklerini aktararak teşekkürlerini iletti.

Koronavirüs salgını nedeniyle tutsakların, hastalıktan korunmak için hiçbir önlem alma imkanları bulunmadığına değinen anne Mustafayeva, çocuklarına maske bile verilmediğini aktardı.

“ONLAR BİZİM KAHRAMANLARIMIZ, HİÇBİR ZAMAN BOYUN EĞMEDİLER”

Anne Mustafayeva, “Onlar bizim kahramanlarımız, bizi gururlandırıyorlar. Onlar hiçbir zaman boyun eğmediler. Başlarını, yüreklerini her zaman yüksek tuttular. Çocuklarımızın özgür olup çıkıp geleceğinden eminiz, bekliyoruz.” diyerek duygularını ifade etti.

Kırım Saati programı
Venera Mustafayeva
Bunlara da bakın: