Okullarda kapalı mekanlarda maske zorunluluğu kaldırıldı

Güncel
Ömer Kaya
26 Nisan 2022, 22:13
Ömer Kaya
26 Nisan 2022, 22:13

Bugün son toplantısını yapan Koronavirüs Bilim Kurulu, kapalı alanlarda maske zorunluluğunu kaldırdı. Sağlık Bakanı Koca da yaptığı paylaşımla okullarda maske zorunluluğunun da kaldırılmış olduğunu belirtti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de yarından itibaren tüm okullarda kapalı mekanlarda maske zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, maske yasağının kalkmasıyla ilgili önemli kararların alınmasının beklendiği Bilim Kurulu toplantısının ardından canlı yayında açıklamalarda bulundu. Herkesin merakla beklediği maske konusunda yeni kararlar açıklandı. Erdoğan’ın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer maske zorunluluğunun okullardan kaldırıldığını açıkladı.

OKULLARDA MASKE ZORUNLULUĞU KALKTI

Bakan Özer: Tüm okullarda kapalı mekanlarda maske kullanımını kaldırdık

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yarından itibaren tüm okullarda kapalı mekanlarda maske zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kapalı mekanlarda maske kullanma zorunluluğunun tümüyle kaldırılması açıklamasına değinen Özer, “Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak yarından itibaren okul öncesinden ilkokula, ilkokuldan ortaokula, ortaokuldan liseye kadar 18 milyon öğrencimizin eğitim aldığı tüm okullarda artık kapalı mekanlarda maske kullanımını hem öğrencilerimizden hem de öğretmenlerimizden kaldırmış bulunuyoruz” dedi.