Ödüllü belgeselciler Karataylar'a,Türk Dünyası İnsan Hakları Derneğinden ödül ve teşekkür

08 Ağustos 2019, 18:59

Birçok ödüllü belgesele imza atan Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Türkiye Temsilcisi ve Emel Kırım Vakfı Başkanı, yapımcı ve yönetmen Zafer Karatay ile eşi Yönetmen Neşe Sarısoy Karatay’a ödül ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği tarafından verilen Türk Dünyası Yıldızı ödülleri çerçevesinde, 2017’de “100 Yıllık Çınar Halil İnalcık” belgeseli ile Sedat Simavi Radyo ve Gazetecilik ödülünü kazanmış olan Neşe Sarısoy Karatay’a “Türk Dünyası Yıldızı” plaketi verildi. Emel Kırım Vakfı Başkanı, duayen yapımcı ve yönetmen Zafer Karatay’a ise Türk dünyasına yönelik TRT’deki belgeseller başta olmak üzere çalışmalarına binaen Türk Dünyası Yıldızı Teşekkür Belgesi verildi.

Türk Dünyası Yıldızı plaketini Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği adına Genel Başkan Ömer Hayali, “Türk Dünyası Yıldızı Teşekkür Belgesi”ni de Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği İstanbul Temsilciliği Başkan Yardımcısı Özcan Serbest takdim etti.

Takdimler esnasında emekli hakim İrfan Uncu, Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği İstanbul Temsilciliği Kurucu Başkanı Sayın Erol Şahingil de bulundu.

Neşe Sarısoy Karatay
Zafer Karatay
Bunlara da bakın: