Netflix, "İstanbul'un Fethi" ile geliyor: "Rise of Empires: Ottoman"

Haberler
Oğuzhan Batur
16 Ocak 2020, 18:55
Oğuzhan Batur
16 Ocak 2020, 18:55

Netflix, 3. Türkiye orijinal dizisi “Rise of Empires: Ottoman”ın ilk fragmanını yayınladı. Osmanlı İmparatorluğu’nun yükseliş döneminin anlatılacağı belgesel dizinin ilk sezonunun 24 Ocak 2020’de izleyiciyle buluşacağı duyuruldu.

Netflix Türkiye, resmi sosyal medya hesabından dizinin ilk fragmanını, “Yeni bir çağ başlamak üzere. Belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman 24 Ocak’ta sadece Netflix’te” ifadeleriyle paylaştı. İlk sezonunun 6 bölümden oluştuğu belirtilen dizinin yönetmen koltuğuna Emre Şahin otururken, başrolleri Charles Dance, Cem Yiğit Üzümoğlu ve Tommaso Basili paylaşıyor.

Belgesel tarzındaki dizinin senaryosu tarihçi Emrah Safa Gürkan ve Celal Şengör gibi isimlerin danışmanlığında tasarlandı. Netflix sitesinde diziyi şu ifadelerle tanıyor: “Osmanlı Sultanı 2. Mehmet, Bizans’ın başkenti Konstantinopolis’i fethetmek üzere destansı bir sefere çıkar ve tarihin akışını yüzyıllar boyunca değiştirir”

Dizide Fatih Sultan Mehmet’i Türk oyuncu Cem Yiğit Üzümoğlu canlandırıyor. Netflix’in ilk iki Türkiye orijinal yapımı “Hakan: Muhafız” ve “Atiye”den farklı olarak dizinin orijinal dilinin Türkçe değil İngilizce olması dikkat çekti.