NATO, Ukrayna'ya modern hava savunma sistemleri tedarikini artırıyor

Güncel
Manas
16 Mart 2022, 09:45
NATO Secretary General Jens Stoltenberg during a press conference before NATO Foreign Ministers will meet in Antalya, Turkey.
Manas
16 Mart 2022, 09:45

NATO, Ukrayna’ya modern hava savunma sistemleri tedarikini artırıyor. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Brüksel’de NATO müttefiklerinin olağanüstü toplantısının arifesinde işgalci Rus ordusuna karşı yaptırımın yanı sıra Ukrayna’ya hava savunma sistemlerinin gönderileceğini duyurdu. Stoltenberg, “Ukrayna’ya tedarik aşamasında olan her türlü desteğin ayrıntılarını paylaşamam” dedi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, işgalci Rusya’ya karşı NATO ve AB’den geniş çaplı yaptırımların devam edeceğini dile getirmişti. NATO bu sefer, 15 Mart 2022 tarihinde, Ukrayna’ya modern hava savunma sistemleri tedarikini artırıyor.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Brüksel’de gerçekleşecek olan NATO müttefiklerinin olağanüstü toplantısının arifesinde bir basın açıklamasında dile getirdi.

NATO'dan Çıkalım mı Çıkmayalım mı?

NATO GENEL SEKRETERİ STOLTENBERG: NATO MÜTTEFİKLERİ, RUS UÇAKLARININ DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN HAVA SİSTEMLERİNİ SAĞLIYOR

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Brüksel’de gerçekleşecek olan NATO Müttefiklerin olağanüstü toplantısının arifesinde bir brifingde, “NATO müttefikleri, Ukraynalıların Rus uçaklarını ve Rus füzelerini düşürmelerine gerçekten yardımcı olan modern hava savunma sistemlerinin yanı sıra birçok farklı türde ekipman sağlıyor.” ifadesini kullandı.

Ayrıca Stoltenberg, NATO Müttefiklerin çeşitli hava savunma sistemleri konusunda destek sağlamaya devam ettiğini kaydetti. Öte yandan NATO Genel Sekreteri, “Her bir tedarik türünün, her bir desteğin, nasıl ve nerede olduğuna dair bilgilerin ayrıntılarına girmeyeceğim” dedi.