NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüştü

Güncel
Ozan Barış Erim
05 Ekim 2020, 15:58
Ozan Barış Erim
05 Ekim 2020, 15:58

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Dışişleri Bakanlığında yapılan görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, yapılan görüşmenin ardından, “Türkiye çok değer verdiğimiz bir müttefiktir.” dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO gündeminde yer alan çeşitli konuları görüşmek üzere bugün Ankara’ya geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya gelen Stoltenberg, “Türkiye müttefiklerle, ortaklarla salgın sürecinde Kovid-19’a karşı mücadelemize çok önemli destek sağlayarak katkıda bulunmuştur.” diye konuştu. 

“TÜRKİYE, AFGANİSTAN’DA EN ÇOK KATKI SAĞLAYAN ÜLKE”

Stoltenberg, Türkiye’nin Afganistan’daki NATO misyonuna en büyük katkı sağlayan ülkelerden biri olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: 

“Burada da barış için gereken koşulların sağlanması hedefleniyor. Aynı şekilde Kosova ve Irak’taki misyonlarımıza da büyük katkıda bulunuyorsunuz ve terörle mücadelede çok büyük bir rol oynuyorsunuz. Türkiye değer verdiğimiz bir müttefiktir ve NATO’ya çok farklı şekillerde katkıda bulunuyor.”