Muhteşem Yüzyıl’ın Hürrem’i Meryem Uzerli, Ukrayna Bağımsızlık Günü’nü kutladı

24 Ağustos 2020, 19:52

Ünlü Türk oyuncu Meryem Uzerli, 24 Ağustos 2020 tarihinde kaydedilen Ukrayna Bağımsızlık Günü’nü kutladı.

Türkiye’de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem karakterini canlandıran oyuncu Meryem Uzerli, Ukrayna Bağımsızlık Günü’nü kutladığı bir video mesaj yayınladı. Meryem Uzerli, oynadığı Hürrem karakteriyle Ukrayna’da geniş bir kesim tarafından tanınmıştı.

“BAĞIMSIZLIK GÜNÜN KUTLU OLSUN UKRAYNAM”

Uzerli, sosyal medya hesabından yayınladığı video mesajda, “Merhaba Ukrayna! Bağımsızlık Gününüzü kutlarım. Sizlere mutluluk, huzur ve bu günlerde en çok da sağlık dilerim. Ve elbette ki dilediğiniz ne varsa gerçekleşmesini umuyorum. Sevgili Ukrayna’m, bağımsızlık gününüz çok çok kutlu olsun. Almanya’dan selamlar!” diye konuştu.

UKRAYNA BAĞIMSIZLIK GÜNÜ

Ukrayna, 24 Ağustos tarihinde bağımsızlığının 29. yılını kutluyor.

Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Parlamentosu 24 Ağustos 1991 tarihinde, Ukrayna’nın bağımsızlığını ilan eden belgeyi kabul etti ve 1 Aralık 1991 tarihinde düzenlenen referandumda Ukraynalıların yüzde 90’ı Ukrayna’nın bağımsızlığı için oy verdi.

Ukrayna, 2014 yılından beri Bağımsızlık Gününü Rus işgali şartlarında kutluyor. 2014 yılında Ukrayna’ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti’ni işgal eden Rusya ardından Ukrayna’nın doğusuna saldırdı ve Donetsk ile Lugansk illerinin bazı bölgelerini işgal etti.

meryem uzerli
Ukrayna Bağımsızlık Günü
Bunlara da bakın: