Müftü Bekir Kaplan hayatını kaybetti

19 Ekim 2020, 11:50

Müftü Bekir Kaplan koronavirüs nedeniyle vefat etti. Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Türkiye Temsilcisi Zafer Karatay ve Safure Kadjametova vefatın ardından taziye mesajı paylaştı.

Kırım işgal edilmeden önce Türkiye Cumhuriyeti Diyanet işleri Başkanlığının Temsilcisi olarak görev yapan Müftü Bekir Kaplan, koronavirüs nedeniyle dün hayatını kaybetti.

“HİZMETLERİNDEN ALLAH RAZI OLSUN”

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Türkiye Temsilcisi ve Emel Kırım Vakfı Başkanı Zafer Karatay, 18 Ekim 2020 tarihinde Kırım’da Diyanet İşleri Başkanlığı temsilcisi olarak da görev yapan Müftü Bekir Kaplan’ın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından vefata ilişkin paylaşımda bulunan Karatay şunları kaydetti:

“Kırım’da Diyanet İşleri Başkanlığı temsilcisi olarak da görev yapan ve Çin virüsünden vefat eden müftü Bekir Kaplan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Hizmetlerinden Allah razı olsun.”


“ELVEDA HALKIMIZA HİZMET EDEN TÜRK SOYDAŞIMIZ”

Safure Kadjametova da Facebook hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak, şunları kaydetti:

“1944 sürgünlüğü neticesinde baltalanan Kırım Tatarlarının dini eğitiminin yetiştirilmesine yeniden canlanmasına, Bekir Kaplan’ın bir grup Türk öğretmenle, paha biçilmez katkılarını eğitim medreseleri ağı aracılığıyla yaptı, helal olsun! Allah ondan razı olsun, biz bin kere memnunuz ve razıyız. Merhumun ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bekir Kaplan hocanın ruhu şad, mekanı cennet olsun, Allah ona rahmet eylesin! Elveda, Kırım’a işgal yılları halkımıza hizmet eden Türk soydaşımız!”

Adanadan qara haber.Ukrayna döneminde Kırım'da Türkiye Cumhuriyeti Diyanet işleri Başkanlığının Temsilcisi olarak…

Опубліковано Safure Kadjametova Неділя, 18 жовтня 2020 р.

BEKİR KAPLAN

Müftü Bekir Kaplan, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çeşitli yerlerde imam-hatiplik ve ilçe müftülüğü görevlerinde bulundu. Görev yerleri arasında Kıyiv ve Kırım da olan Kaplan, 2019 yılında 65 yaşına geldiğinde emekliye ayrılmıştı.

Müftü Bekir Kaplan
vefat
Bunlara da bakın: