Moskova’da siyasi tutsaklara destek eylemleri düzenlendi

22 Kasım 2020, 18:08

Rusya’nın başkenti Moskova’da, siyasi tutsaklara destek vermek için tek kişilik protesto eylemleri düzenlendi. Katılımcılar Kırımlılar dahil olmak üzere tüm siyasi mahkumların serbest bırakılmasını talep etti. 

Moskova’nın merkezinde 21 Kasım 2020 tarihinde  aktivistler, Rusya’da alıkonulan Kırım Tatar ve Ukraynalı siyasi tutsakları desteklemek için tek kişilik gösteri düzenledikleri bildirildi. 

“KIRIM TATARLARINA YÖNELİK İŞKENCELERİ BIRAKIN”

Gösteri katılımcılarının, “Rusya’da haksız yere zulüm gören Ukraynalı siyasi tutsaklar  bizim acımız”, “Kırım Tatarlarına yönelik işkenceleri bırakın artık” , “Kırım Tatarları terörist değildir”, “İnsan hakları, gazetecilik ve aşırılık arasında eşittir işareti koyulmaz” yazılı posterleri açtığı aktarıldı.

RUS AKTİVİSTLERDEN DESTEK EYLEMLERİ

Rus muhalefet aktivistleri düzenli olarak Ukraynalı siyasi tutukluları desteklemek için tek kişilik gösteriler düzenliyorlar. Gösterilerin katılımcıları söz konusu eylemlerde, siyasi tutsakların serbest bırakılmasını, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırganlığının sona ermesini ve Kırım’ın işgalinin kaldırılmasını talep ediyorlar.

Kırım Tatarları
Moskova
siyasi tutsaklar
tek kişilik eylem
Bunlara da bakın: