MİT ve TSK'dan Gara'da operasyon: Kırmızı kategorideki 2 terörist öldürüldü

24 Ekim 2019, 11:24

MİT ve TSK’nın ortak operasyonuyla, Irak’ın kuzeyinde Gara bölgesinde iki terörist etkisiz hale getirildi. Yapılan incelemeler sonrasında teröristlerin kırmızı bültende aranan Servet Aydın ve Söylemez Yaşar olduğu tespit edildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) bölücü terör örgütü PKK ile mücadelesi hızla sürerken, örgütün sözde üst düzey sorumluları da “nokta atışlarla” etkisiz hale getirilmeye devam ediyor.

MİT ÖĞRENDİ TSK VURDU

Gara bölgesinde bir süredir devam eden MİT ve TSK’nın ortak çalışması ile gerçekleştirilen hava harekatı sonucunda, PKK’nın sözde üst düzey yöneticilerinden “Gülçiya” kod adlı Servet Aydın ve “Tekoşin Batman” kod adlı Söylemez Yaşar etkisiz hale getirildi.

MİT’in elde ettiği anlık istihbaratın TSK ile paylaşılması sonucu harekete geçen F-16’lar, teröristleri nokta atışı ile tam isabetle vurdu.

KIRMIZI KATEGORİDEN 2 TERÖRİSTİN DAHA ÜSTÜ ÇİZİLDİ

Operasyonla etkisiz hale getirilen “YJA-STAR” sözde askeri konsey ve PKK/PAJK konsey üyesi Servet Aydın’ın, kırmızı kategoride arandığı ve 2000’li yıllarda Diyarbakır kırsalında sorumlu düzeyde faaliyet gösterdiği, ayrıca Diyarbakır şehir merkezi ile kırsal alanında gerçekleştirilen birçok eylemin de azmettiricisi olduğu tespit edildi.

Aynı operasyonda etkisiz hale getirilen Söylemez Yaşar da kırmızı kategoride arananlar listesinde bulunuyordu. Geçmiş dönemde, sözde Gara alanı YJA-STAR sorumlusu olarak faaliyet yürüttüğü belirtilen Yaşar’ın, örgütün sözde Irak Gara alanı yürütme konsey üyesi olduğu öğrenildi.