MİT’ten nokta operasyon: PKK/KCK’lı sözde yönetici terörist etkisiz hale getirildi

Güncel
Filiz
28 Temmuz 2022, 12:44
Filiz
28 Temmuz 2022, 12:44

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), bölücü terör örgütü PKK’nın Irak uzantısı olan KCK’ya karşı yaptığı mücadeleye büyük bir başarıyla devam ediyor. MİT’in bu sabah Irak’ın kuzeyindeki Süleymaniye bölgesinde gerçekleştirdiği operasyon sonucu terör örgütü PKK/KCK mensubu ve sözde üst düzey yönetici olduğu belirtilen Berivan Zilan kod adlı terörist Hatice Hezer etkisiz hale getirildi.

MİT saha elemanları tarafından yürütülen hassas çalışmalar sonucunda önce teröristin konumu belirlendi. Daha sonra Süleymaniye’de yapılan operasyonda terörist etkisiz hale getirildi.

IRAK’IN KUZEYİNDEKİ ÖRGÜTSEL FAALİYETLERİ YÖNETİYORDU

Terör örgütü PKK/KCK sözde üst düzey yöneticisi terörist Irak’ın kuzeyindeki terör faaliyetlerinden sorumlu olduğu belirtiliyor. Terör örgütü PKK’ya PKK’nın Ermenistan uzantısı ve kadın yapılanması olan PJAK’la katılan terörist, 2008 yılında HPG bünyesinde sorumlu seviyede görevlendirildi. 2011 yılı itibarıyla Mahmur Kampı KJB yürütmesinde, 2014’te Irak/KCK sözde Şehitler Komitesi’nde, 2017 yılında ise Suriye PJAK Sorumlusu olarak faaliyet gösterdi. Suriye / Afrin’de sözde örgüt sekreterliği görevinde ve TEV-DEM yönetiminde yer aldı.

TERÖRİST, HDP MİLLETVEKİLİNİN ABLASI ÇIKTI!

PKK/KCK Yürütme Konseyi üyesi olan terörist, 25-26. Dönem HDP Van eski Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk’ün ablası olduğu belirtildi.