Milli Savunma Bakanı Akar, Mariupol'deki Türk vatandaşlarının tahliyesiyle ilgili konuştu

Güncel
Ömer Kaya
05 Nisan 2022, 17:03
Ömer Kaya
05 Nisan 2022, 17:03

Rus saldırıları altındaki Ukrayna Mariupol’deki Türk vatandaşlarının tahliyesiyle ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Akar, “Ukrayna’ya insani yardımların ulaştırılması ve başta Türk vatandaşlarımız olmak üzeri tahliyelerin sağlanması için Rusya ve Ukraynalı yetkililerle çalışmalarımız sürüyor. Kısa zaman içerisinde olumlu gelişmeler bekliyor, temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gazetecilerin Ukrayna’daki sivil ve yaralı Türk ve diğer ülke vatandaşlarının tahliyesine yönelik çalışmalara ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Akar, daha önce Mariupol’deki sivil ve yaralı Türk ve diğer ülke vatandaşlarının denizden tahliyesi konusunda gemi desteği verilmesi hususunda şöyle konuştu:

Ukrayna’ya insani yardımların ulaştırılması, bunun yanı sıra Ukrayna’daki başta Türk vatandaşlarımız olmak üzere diğer ülke vatandaşlarının da emniyetle Türkiye’ye tahliyesini sağlamak maksadıyla Rusya ve Ukraynalı yetkililerle koordineli olarak çalışmalarımız devam ediyor. Kısa zaman içerisinde olumlu gelişmeler bekliyor, temenni ediyoruz.