Milli Lider Kırımoğlu'ndan, Ahmet Kemal Baysak için taziye mesajı

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
10 Ocak 2021, 17:49
Ayyıldız Huri Kaptan
10 Ocak 2021, 17:49

Kırım Tatarlarının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Bosna-Hersek İzmir Fahri Konsolosu, eski Karşıyaka Belediye Başkanı, Ahmet Kemal Baysak’ın vefat haberi üzerine bir taziye mesajı yayımladı. Baysak’ın 1995 yılında Karşıyaka Belediyesi adına, şahsına insan hakları ödülü vererek kendisini onurlandırdığını ifade eden Kırımoğlu, “Aziz hatırasını her daim şükranla hatırlayacağız. Değerli dostum Kemal Baysak’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” dedi.

Kırım Tatar halkının milli lideri, Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, 8 Ocak’ta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Bosna-Hersek İzmir Fahri Konsolosu, eski Karşıyaka Belediye Başkanı, Ahmet Kemal Baysak için taziye mesajı yayımladı. Kırımoğlu bugün yayımladığı mesajında, “Eski İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı, Bosna-Hersek İzmir Fahri Konsolosu, kıymetli dostumuz, Kemal Baysak’ın vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım.” dedi.

“KIRIM VE TÜRK DÜNYASINA VERDİĞİ DESTEKLER UNUTULMAYACAK”

Kemal Baysak’ın, Bosna-Hersek, Kırım ve Türk dünyasına verdiği samimi desteklerin hiçbir zaman unutulmayacağını vurgulayan Kırımoğlu, “1995 yılında Karşıyaka Belediyesi adına şahsımıza insan hakları ödülü vererek bizleri de onurlandırmışlardı. Aziz hatırasını her daim şükranla hatırlayacağız.” ifadelerini sözlerine ekledi.

Kırımoğlu sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Değerli dostum Kemal Baysak’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”