Milli halterci Şaziye Erdoğan göğsümüzü kabarttı

Haberler
_QHA Ankara
18 Eylül 2019, 21:21
_QHA Ankara
18 Eylül 2019, 21:21

Milli halterci Şaziye Erdoğan, Tayland’da düzenlenen Büyükler Dünya Halter Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak dünya şampiyonu oldu. Kadınlar 45 kiloda yarışan Şaziye Erdoğan koparmada 77 kilo ile altın, silkmede 92 kilo ile gümüş, toplamda ise 169 kiloluk derecesiyle altın madalya kazandı.

Şampiyonlukla ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, şampiyonaya yoğun bir programla hazırlandığını, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar ile antrenörlerinin kendisine büyük destek verdiğini belirtti. Tayland’da Türk bayrağını dalgalandırıp İstiklal Marşı’nı dinlettiği için mutlu olduğunu aktaran milli sporcu, “İnşallah daha nice madalyalar ve şampiyonluklar kazanacağım.” ifadelerini kullandı.

BAKAN KASAPOĞLU’DAN TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, altın madalya kazanan, Şaziye Erdoğan’ı telefonla arayarak kutladı. Büyükler Dünya Halter Şampiyonası’nın ilk günün sonunda milliler toplam madalya sayısı 2 altın, 1 gümüş madalyaya ulaştı. Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar “Madalya alan Şaziye Erdoğan’ı, antrenörlerini ve ailelerini yürekten kutluyorum” diyerek hiçbir başarının tesadüf olmadığını, yapılan planlı ve önemli çalışmalar neticesinde böyle güzel sonuçlara ulaşmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.