Milli halterci Muhammed Furkan Özbek, Rusya'da Avrupa şampiyonu oldu

Haberler
Ömer Cihad Kaya
06 Nisan 2021, 11:15
Ömer Cihad Kaya
06 Nisan 2021, 11:15

Rusya’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası’na katılan milli sporcu Muhammed Furkan Özbek, koparmada bronz, silkmede ve toplamda ise altın madalyanın sahibi oldu.

Milli halterci Muhammed Furkan Özbek, Avrupa Halter Şampiyonası’nda bir bronz, 2 altın madalya kazandı. Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen şampiyonanın üçüncü gününde Türk milli sporcular madalya mücadelesi verdi.

MİLLİ SPORCULARDAN RUSYA’DA MADALYA BAŞARISI

Erkekler 67 kiloda podyuma çıkan Muhammed Furkan Özbek, koparmada 145 kilo kaldırarak bronz madalya elde etti. Milli halterci, silkmede 178, toplamda ise 323 kiloluk derecesiyle 2 altın madalyanın sahibi oldu. Aynı kiloda yarışan diğer milli sporcu Yusuf Fehmi Genç, koparmada 130, silkmede 167 kilo kaldırsa da dereceye giremedi.

Milli halterci Muhammed Furkan Özbek, Avrupa şampiyonu oldu

“MUTLULUĞUMU KELİMELERE DÖKEMİYORUM”

Milli halterci Özbek, başarasının ardından AA muhabirine verdiği demeçte, çok mutlu olduğunu belirtti ve “Benim için muazzam, unutulmaz bir yarışmaydı. Mutluluğumu kelimelere dökemiyorum.” ifadelerini kullandı.

03-11 Nisan 2021 tarihleri arasında Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılan Büyükler Avrupa Halter Şampiyonasında Türkiye’den 20’nin üzerinde sporcu katılıyor.