Milli halterci Melike Günal'dan Özbekistan'da 3 altın madalya

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Şubat 2020, 19:22
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Şubat 2020, 19:22

Milli halterci Melike Günal, Özbekistan’da düzenlenen 6. Uluslararası ISSF Dayanışma Kupasının son gününde, silkme ve koparmada 3 altın madalyanın sahibi oldu. Türkiye Halter Federasyonu, milli sporcunun dikkat çeken başarısını resmi internet sitesinden duyurdu. Özbekistan’ın başkenti Taşkent’teki organizasyon 8 Şubat 2020 tarihinde başlamıştı.

MİLLİ HALTERCİDEN 3 ALTIN MADALYA BİRDEN

Kupanın son günü kadınlar 87 kiloda podyuma çıkan milli sporcu Melike Günal, koparmada 107 kilo, silkmede 135 kilo ve toplamda ise 242 kiloluk derecesiyle altın madalyaların sahibi oldu.

Melike Günal, başarısıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Özbekistan’da Türk bayrağını dalgalandırdığım ve İstiklal Marşı’nı dinlettirdiğim için çok mutluyum. Antrenörlerimiz ve federasyon başkanımız Tamer Taşpınar bize büyük destek veriyor. Bu şampiyonluğu şehitlerimize, onların ailelerine ve bizim için savaşan askerlerimize armağan ediyorum. İstiklal Marşı’nı okutup Türk bayrağını göndere çektirdik. Kafile olarak asker selamı vererek de Mehmetçiğe desteğimizi göstermek istedik. Mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

MİLLİ SPORCULARDAN 20 MADALYA

Öte yandan, Taşkent’teki organizasyona katılan Ay-yıldızlı sporcular, şampiyonayı; 10 altın, 8 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplamda 20 madalya ile tamamladı. Son olarak, milli halterci Daniyar İsmayilov da, Özbekistan’da düzenlenen 6. Uluslararası ISSF Dayanışma Kupası’nda 3 altın madalyanın sahibi olmuştu.