Milli halterci Ayşegül Çakın Avrupa şampiyonu!

21 Ekim 2019, 12:06

Romanya’da düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonasında 59 kiloda mücadele eden milli sporcu Ayşegül Çakın, Avrupa şampiyonu oldu.

MİLLİ HALTERCİDEN ALTIN BAŞARI

Milli sporcu Ayşegül Çakın, Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen şampiyonada, Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonasında 59 kiloda koparmada 87 kiloyla gümüş, silkmede 116 kiloyla altın, toplamda da 203 kiloluk derecesiyle altın madalya kazandı.

18-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Romanya’nın Bükreş şehrinde başlayan Gençler ve U23 Avrupa Halter Şampiyonasının üçüncü gününde Kadınlar Gençler kategorisi 59 kiloda ülkemizi temsil eden Ayşegül Çakın koparmada 87 kilo ile gümüş, silkmede 116 kilo ile altın, toplamda ise 203 kiloluk derecesiyle altın madalya kazandı ve Avrupa Şampiyonu oldu. İstiklal Marşımızı Romanya’nın Bükreş şehrinde coşkuyla okuttu.

ASKER SELAMI VE MEHMETÇİĞE ARMAĞAN

Müsabakanın ardından İstiklal Marşı’nı okutmanın büyük onurunu yaşayan Ayşegül Çakın Altın madalyamı Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiğe armağan ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum.” dedi .

Ayşegül Çakın, altın madalya kazandığı için çok mutlu olduğunu belirterek, “Üç aydır kampta çok iyi çalışıyorum. Emeklerimin karşılığını aldım. Madalyalarım Türk milletine ve Mehmetçiklerimize armağan olsun.” dedi.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar ise yaptığı açıklamada, “Bükreş’te Avrupa Şampiyonasında dün Gamze Karakol ile bugün de Ayşegül Çakın ile altın madalya aldık. İstiklal Marşı’mızı çaldırdık. Kendi kaldırdığı kilonun üzerinde kaldırış yaptı, başarılı da oldu. Çok heyecanlı geçti. Onun için çok mutluyuz. Hedefimiz takım olarak birinci olmak. İnşallah bu mutlu sonla ülkemize döneriz. Sporcularımız hep birlikte asker selamı veriyor. Bu madalyalarımızı Mehmetçiğimize armağan ediyoruz.” yorumunu yaptı.

HATİCE AÇIKGÖZ’DEN GÜMÜŞ MADALYA

Aynı kiloda yarışan Hatice Açıkgöz ise, koparmada 83 kilo ile 4’üncü, silkmede 104 kilo ile gümüş, toplamda ise 187 kilo ile 4’üncü oldu.

AYYILDIZLI SPORCULARDAN 3 GÜNDE 16 MADALYA

Gençler ve U23 Avrupa Halter Şampiyonasının üçüncü günün sonunda millilerimizin toplam madalya sayısı 6 altın,4 gümüş ,6 bronz olmak üzere toplam 16 madalyaya ulaştı.

Bunlara da bakın: