Meral Akşener, Batı Trakya ve Kırcaali bölgelerini ziyaret edecek

Güncel
Oğuzhan Batur
23 Temmuz 2019, 15:59
Oğuzhan Batur
23 Temmuz 2019, 15:59

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 24-25 Temmuz 2019 tarihleri arasında Bulgaristan ve Yunanistan’daki Türkleri ziyareti için düzenlenen programın detayları belli oldu.

Kırcaali Haber’e göre İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığındaki heyetin Yunanistan’daki ilk durağı Gümülcine’de bulunan Türkiye Başkonsolosluğu olacak. Saat 13.00’da gerçekleşecek ziyaret sonrası Batı Trakya Türklerinin seçtiği Müftü İbrahim Şerif ile bir araya gelecek olan İYİ Parti heyeti, saat 15.30’da ise Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni ziyaret ederek burada STK temsilcileri ile bir toplantıya katılacak.

Akşener başkanlığındaki İYİ Parti heyeti saat 17.30’da ise Batı Trakya Türklerinin lideri Dr. Sadık Ahmet’in mezarını ziyaret edecek. Sonrasında Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi’nin düzenlediği yemeğe katılacak olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, buradan Bulgaristan’a hareket edecek.

İYİ Parti heyetinin 25 Temmuz 2019’da gerçekleştireceği Bulgaristan ziyaretinde ise ilk durak, 2 yıl önce hayatını kaybeden olimpiyat şampiyonu ve dünya rekortmeni milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun ailesi olacak. Saat 11.00’de gerçekleşecek ziyaret sonrası ise saat 14.00’de Kırcaali’de direnişin simgesi olan Türkan Bebek Anıtı ziyaret edilecek.

İYİ Parti heyeti Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) yönetimi ve bölgedeki Türk belediye başkanları ile görüştükten sonra Sorumluluk Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar Partisi (DOST) yönetimi ile bir araya gelecek. Saat 19.30’da Naim Süleymanoğlu için dikilen anıtı ziyaret edecek İYİ Parti heyeti sonrasında Türkiye’ye dönecek.