Mehmet Berk Yaltırık'ın yeni romanının ilk imza günü İstanbul'da

Haberler
Mehmet Berk Yaltırık
23 Mayıs 2019, 09:18
Mehmet Berk Yaltırık
23 Mayıs 2019, 09:18

Korku-fantastik öykü yazarı, Kırım Haber Ajansı (QHA) Türkçe Editörü/Köşe Yazarı, Mehmet Berk Yaltırık’ın yeni romanı “Istrancalı Abdülharis Paşa” nihayet okuyucuya kavuştu. Merakla beklenen roman, İthaki Yayınları’ndan çıkarak rafları süsledi.

Romanın ilk imza günü ve söyleşisi İstanbul Kadıköy’de gerçekleşecek.

KIRIM TATARI MEHMET BERK YALTIRIK’IN YENİ KİTABININ SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ İSTANBUL’DA

Kırım kökenli yazar Mehmet Berk Yaltırık, yeni romanı Istrancalı Abdülharis Paşa’nın ilk imza günü ve söyleşisini İstanbul Kadıköy’de yapacak.

24 Mayıs 2019 Cuma günü saat 19.30’da kaydedilecek imza günü, Kadıköy Penguen Cafe’de gerçekleşecek.

Istrancalı Abdülharis Paşa romanı, İthaki Yayınlarının başlatacağı yeni bir seri olan yerli spekülatif kurgu eserlerinin yayımlanacağı Pangea Kitaplığı’nın ilk kitabı olarak yayımlandı.

KORKU HİKAYELERİ VE YEREL SÖYLENCELERİN PEŞİNDE

Türk Edebiyatının yeni nesil korku ve fantastik öykü yazarları arasında kendisine önemli yer edinen Mehmet Berk Yaltırık, “Anadolu Korku Öyküleri-2, Güçoburlar, Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikâyeleri-1” gibi çalışmalarda yer aldı.

“Yedikuleli Mansur” (İthaki Yayınları) romanında roman kahramanı Mansur, Kırım Tatarı bir genç olarak okuyuculara Kırım’ı hatırlattı.

Mehmet Berk Yaltırık’ın son öykü kitabı “Gölgeli Öyküler”, Yenisey Yayınları tarafından neşredilmişti. Akademisyen Seçkin Sarpkaya ile birlikte hazırladığı “Türk Kültüründe Vampirler-Oburlar, Yalmavuzlar ve Diğerleri” (Karakum Yayınevi) adlı araştırma kitabı da 2018 yazında okurlarla buluşmuştu.