Marmaris'teki orman yangınında sabotaj şüphesi

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Haziran 2022, 17:03
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Haziran 2022, 17:03

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınında sabotaj şüphesi olduğunu söyledi.

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki ormanlık alanda pazartesi günü henüz belirlenemeyen nedenle başlayan yangın devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangında sabotaj şüphesi olduğunu belirterek “Yangının çıkışına dair bir şüphelimiz var. Yangının nasıl çıktığına dair bir tespitimiz ve kimliğimiz var. Arkadaşlarımız üzerinde çalışıyor. Yakın zamanda bunu paylaşacağız.” dedi.

Bakan Soylu, şüphelinin henüz yakalamadığını, bu doğrultuda çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Gece görüşlü helikopter hakkında da açıklama yapan Bakan Soylu, gece görüşlü helikopterlerin bugün veya yarın gece uçuşa başlayacağını duyurdu.

51 HANEDE 151 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ise yangın bölgesinde 51 hanede 151 kişinin tahliye edildiğini açıkladı. Bakan Kirişçi, yangın söndürme çalışmalarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Düne göre çok çok iyi durumdayız. Akşama doğru olumlu gelişmeler bekliyoruz. Söndürme ve soğutma çalışmalarının ardından bölgede yeşillendirme çalışmaları yapılacak.”