Marmaris'teki orman yangını: 1 kişi gözaltına alındı

Güncel
qha muhabir
23 Haziran 2022, 21:01
qha muhabir
23 Haziran 2022, 21:01

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün başlayan Marmaris yangınına dair açıklamalarda bulundu. Yangının sabotaj olduğunu belirten Bakan Soylu, “O bölgede geçmişten kalan ticari bir anlaşmazlık ve aile arasındaki anlaşmazlık sebebiyle yangın çıkaran 34 yaşındaki S.A. isimli şahsı yakaladık. Yangını çıkardığını kendisi de itiraf etti” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, 21 Haziran 2022’de Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını bölgesinde incelemelerde bulundu. Bakan Soylu, Hisarönü Mahallesi Yangın Koordinasyon Merkezi’nde olayın başından bu yana şüpheli bir vatandaşın üzerinde durulduğunu ve polis ve jandarmanın takipte olduğunu kaydetmişti.

Soylu, 34 yaşındaki Marmaris doğumlu S.A. isimli şüphelinin yangını çıkardığına ilişkin itirafta bulunduğunu söyledi. Soylu, “Emniyet ve jandarma şüpheliyi biraz önce yakaladı. Ayrıca iki benzin bidonu da var olay yerinde. Kendisi de itiraf etti. O bölgeyle ilgili geçmişten kalan ticari bir anlaşmazlık sebebiyle, aile arasındaki anlaşmazlık sebebiyle kendisinin kızarak yaktığını hatta kendisini de öldürmek istediğini söyledi” açıklamasını yaptı.

Marmaris’te 21 Haziran 2022 tarihi akşam 20.00’de üç ayrı noktada aynı anda başlayan orman yangını devam ediyor. Ekipler, yangını söndürmek için mücadele ediyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yaklaşık 3 bin 500 futbol sahasına eşdeğer olan 2 bin 884 hektar alanın yandığını duyurdu.