Marmaris'te orman yangınında görevli Azerbaycanlı itfaiyeciler, Türk bayrağını kurtardı

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Ağustos 2021, 15:07
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Ağustos 2021, 15:07

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangını için Azerbaycan’dan gelen itfaiyeciler, alevle mücadelelerini sürdürürken Türk bayrağının yanmasına izin vermedi. Azerbaycanlı itfaiyeciler Marmaris’teki yangından Türk bayrağını kurtardı.

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınıyla mücadele kapsamında Azerbaycan’dan gelen itfaiyeciler, alevle mücadelelerini sürdürürken Türk bayrağına olan saygı ve duyarlılıklarıyla duygulandırdı. Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığına bağlı 100 kişiden oluşan itfaiyeci grubu, bölgedeki yangınlarının söndürülmesi için orman kahramanlarına destek faaliyetlerini sürdürürken, Hisarönü Mahallesi’ndeki yangında da görev yapan Azerbaycanlı itfaiyecilerin, evlerin bahçelerinde asılı Türk bayraklarına karşı duyarlılıkları dikkatlerden kaçmadı. İtfaiyeciler, yangından zarar görme riskine karşı Türk bayraklarını tek tek toplayarak muhafaza altına aldı.

AZERBAYCANLI İTFAİYECİ: BAYRAK BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Azerbaycan itfaiyesine komuta edenlerden Kamil Dünyamaliyev, Türkiye’yi çok sevdiğini söyleyerek, Türkiye’de yaşanan orman yangınlarının kendisini çok üzdüğünü belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye bizim kardeşimiz. Azerbaycan ile Türkiye her zaman kardeş olacaktır. Son günümüze kadar Türkiye’nin yanındayız. Marmaris’te orman yangını söndürmek için geldik. Ev yanıyordu, evin içine girdim baktım kimse yoktu. Türk bayrağını gördüm ve onu aldım. Bayrak bizim için çok önemli.”

“BAYRAK BİZİM HER ŞEYİMİZ, HER ZAMAN TÜRK HALKININ YANINDA OLACAĞIZ”

Bir başka itfaiye eri Nail Gailov ise “Bayrak bizim her şeyimiz. Onu yanmaya bırakmayız. Türk halkını seviyoruz ve her zaman onların yanındayız. Azerbaycan her zaman Türkiye’nin yanında olacaktır” diye konuştu. Türkiye’de bir an önce orman yangınlarının son bulmasını istediğini belirten itfaiye eri Tural Mehmetov da bunun için var gücüyle çalıştığını dile getirdi.