Lübnan'ın asılsız suçlamalarına Türkiye'den tepki!

29 Temmuz 2020, 09:58

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Lübnanlı bazı siyasetçilerin Türkiye’ye yönelik suçlamalarına ilişkin açıklamada bulundu.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, “Lübnanlı bazı siyasetçiler tarafından gündeme getirilen, ülkemizin ‘Lübnan’ın kuzeyinde gerçekleştirilen protesto gösterilerine destek verdiği ve Lübnan’ın bu bölgesinde nüfuz alanını geliştirme amacı güttüğü’ şeklindeki iddialar, izandan yoksundur.” dedi.

“CİDDİYE ALINMASI MÜMKÜN DEĞİL”

Lübnanlı siyasetçilerin suçlamalarına ilişkin yöneltilen soruya yazılı açıklama veren Aksoy, şöyle bildirdi:

“Lübnanlı bazı siyasetçiler tarafından gündeme getirilen, ülkemizin ‘Lübnan’ın kuzeyinde gerçekleştirilen protesto gösterilerine destek verdiği ve Lübnan’ın bu bölgesinde nüfuz alanını geliştirme amacı güttüğü’ şeklindeki iddialar, izandan yoksundur. Art niyetli bu açıklamaların ciddiye alınması mümkün değildir.”

LÜBNAN’IN BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜNE DESTEK

Dışişleri Bakan Yardımcısı, Türkiye’nin Lübnan’ın birlik ve bütünlüğü ile huzur ve istikrarına büyük önem verdiğine işaret ederek, “Söz konusu iddialarda bulunanlar, esasen kimlerin Lübnan’ı arka bahçesi olarak gördüğünü ve bu ülkenin içişlerine müdahale ettiğini gayet iyi bilecek konumdadırlar.” diye ifade etti.

asılsız suçlama
LÜBNAN
tepki
Türkiye
Bunlara da bakın: