Londra Köprüsü'nde silah sesleri duyuldu!

29 Kasım 2019, 18:28

Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’da bulunan köprüde silah sesleri duyuldu. Olayın ardından, köprü trafiğe kapatıldı.

Basına yansıyan haberlere göre, bölge polisi, köprünün kapatıldığı duyurarak çevredeki insanları uzaklaştırdı. Olayla ilgili konuşan BBC muhabiri John McManus şunları söyledi:

“Birkaç dakika önce, güney yakasındaki Londra köprüsünden köprünün kuzey kıyısına yürüdüm. Köprünün diğer tarafında, birkaç kişi bir adama saldırdı. Polis silah seslerinin duyulmasından sonra köprüyü kapattı”

POLİS ATEŞ AÇTI: 1 ÖLÜ, 5 YARALI

Londra Köprüsü’nde çıkan bıçaklı kavgaya polis ateş açarak müdahale etti. Olayda, bıçaklı saldırganlardan biri öldürüldü, 5 kişi de yaralandı.

Yerel medyadaki haberlere göre, bir grup bıçaklı saldırgan, Londra Köprüsü’nde bir kişiye saldırdı. Polis ve özel tim olay yerine geldi ve bıçaklı saldırganlardan birine ateş açtı. Bıçaklı saldırganın polis tarafından öldürüldüğü bilgisi paylaşılırken, 5 kişinin de yaralandığı belirtildi.

“TÜM POLİS VE ACİL SERVİS EKİPLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Yaşanan olaylar ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama gerçekleştiren İngiltere Başbakanı Boris Johnson, “Londra Köprüsü’ndeki olaya ilişkin bilgilendiriliyorum. Tüm polis ve acil servis ekiplerine, hızlı müdahaleleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bunlara da bakın: