Londra'da koronavirüs salgınında ölen Türklerin sayısı 10'a yükseldi

25 Mart 2020, 18:54

Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Türkiye ve KKTC vatandaşlarının sayısı 10’a yükseldi.

Dünya genelinde hızla yayılan koronavirüs salgını kapsamında, Londra’da yaşayan 10 Türk’ün hayatını kaybettiği belirtildi. Londra’da yaşamını sürdüren Melik Ejder Ülkümen, Ahmet Raşit, Kamil Ahmet, Şengül Besim, Ahmet Raşit ve Yıldıray Faik koronavirüs sebebiyle tedavi altına alındıkları hastaneler de hayatını kaybetti.

Yaklaşık 20 yıldır Londra’da yaşayan 2 çocuk babası Melik Ejder Ülkümen’in şeker hastası olduğu belirtildi. Dün sabah saatlerinde ise hayatını kaybeden 62 yaşındaki Kıbrıslı Türk Yıldıray Faik’in ise 50 yıldır Londra’da yaşadığı ve St Bartholomew’s Hastanesinde kalp rahatsızlığı sebebiyle bypass ameliyatı olduğu belirtildi.

Başarılı geçen ameliyattan 6 gün sonra, kendisine hastanede korona virüs teşhisi koyulan Faik, durumunu ağırlaşması sonucu yaşamını yitirdi. Londra’da daha önce Hayri Ergönül, İlyas Güngör, Mustafa Ahmet ile KKTC vatandaşı olan Elmaziye Kamil hayatını kaybetmişti.

KKTC
KORONAVİRÜS
Londra
Bunlara da bakın: