Lefkoşa'da "Üreten Gençler Buluşması" etkinliği

12 Temmuz 2020, 18:07

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanlık Gençlik Dairesi ve Gençlik Merkezi Birliği ortaklığıyla “Üreten Gençler Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlik, KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da 11 temmuz 2020 tarihinde “Zanaat Sanatla Gençler Halkla Buluşuyor” sloganıyla düzenlendi.

KORONAVİRÜS TEDBİRİ

Bu yıl ilki gerçekleştirilen etkinlikte küresel çapta etkisini sürdüren koronavirüs nedeniyle gıda ürünlerine yer verilmedi.

BAŞBAKAN TATAR’DAN “ÜRETEN GENÇLERE” ZİYARET

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Başbakanlığa bağlı Gençlik Dairesinin organizasyonunda Gençlik Merkezi Birliği ve TİKA Lefkoşa Program Ofisi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.

Başbakan Ersin Tatar, Üreten Gençler Buluşması’nın yer aldığı Kızılbaş’taki etkinlik alanını ziyaret ederek, tümüyle gençlerin el emekleri, göz nuru üretimi olan ürünlerin sergilendiği stantları gezdi ve gençlerle sohbet etti. Stantlardan alışveriş yapan Tatar, gençlerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Tatar, etkinliğin; üreten gençlerin birbirleriyle buluşmalarını, işbirliği yapmalarını ve toplumla bütünleşmelerini sağladığını ifade ederek, etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlayan Gençlik Dairesi, Gençlik Merkezi Birliği ve TİKA Lefkoşa program Ofisi’ne teşekkür etti.

18 -35 yaş aralığındaki toplam 112 genç katılımcının zanaattan sanata üretimlerini sergileme ve satış fırsatı bulduğu “Üreten Gençler Buluşması” Lefkoşa’daki Gençlik Merkezi Birliği bahçesinde halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılışına, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, TİKA Lefkoşa Temsilcisi Havva Pınar Özcan, Başbakanlık Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

2 gün süren etkinlik 12 Temmuz 2020’de sona erdi.

Etkinlik
KKTC
Lefkoşa
Bunlara da bakın: