Laçin koridoru, patlayıcı ve mayınlardan temizlendi

Güvenlik
Ömer Kaya
18 Kasım 2020, 10:33
Ömer Kaya
18 Kasım 2020, 10:33

Karabağ’da varılan üçlü ateşkes anlaşması sonrası bölgede anlaşmanın hükümlerine yönelik askeri faaliyetler devam ediyor. Stratejik Laçin koridorunun patlayıcı ve mayınlardan tamamen temizlendiği öğrenildi.

Azerbaycan medyasından Qafqasinfo haber ajansı, 17 Kasım 2020’de Ermenistan ile Azerbaycan arasında imzalanan ateşkes anlaşması kapsamında, bölgede faaliyet gösteren Rus kuvvetlerince Laçin koridorunun temizlendiği duyuruldu.

KARABAĞ’I ERMENİSTAN’A BAĞLAYAN LAÇİN KORİDORU TEMİZLENDİ!

Konuya ilişkin bugün açıklamalarda bulunan Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsü Tümgeneral İgor Konaşenkov, ” “Rus barışı koruma birliğinin mühendislik birimleri, Laçin koridorunu ve Hankendi’ye giden yolu mayınlardan, patlayıcı cihazlardan, çarpma ve hasar görmüş ekipmanlardan tamamen temizledi.’‘ ifadelerini kullandı. Laçin koridoru, Karabağ’ı Ermenistan ile bağlayacak olan alan olarak biliniyor. Rus askeri yetkilisi, Laçin koridorunu ve Hankendi’ye giden 28 kilometrelik yolu mayınlardan, patlayıcı cihazlardan, kazalı ve hasar görmüş ekipmanlardan tamamen temizlediklerini belirterek 17 Kasım 2020 tarihi saat 10:00 itibari ile koridorun sivil araçların güvenli hareketine açıldığını da vurguladı.